Kyk Bursuna Zam Geldi Peki Ne Kadar Oldu?

  • 18 Eylül 2017
  • 586 kez görüntülendi.
Kyk Bursuna Zam Geldi Peki Ne Kadar Oldu?

Kyk Bursuna Zam Geldi Peki Ne Kadar Oldu?

Yurtkur Kredi ve Yurtlar Kurumu bir çok öğrenciye öğrenim hayatı boyunca biraz olsun maddi durumunu rahatlatmak adına burs, kalacak yer adına da yurt temin ediyor. Kyk bursuna zam geldi. Her sene bildiğiniz üzere bursa zam yapılmaktadır. Bu zam rakamı her yıl değişmektedir. Fakat ortalama 20 30 TL olmaktaydı.

Bu yıl 2017 2018 eğitim yılı başlamış bulunmaktadır. Bazı üniversiteler başladı bazıları ise önümüzdeki günlerde başlayacak. Liseler ise geçtiğimiz hafta başlamıştı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklama ile kredi ve burs ücretlerine zam yapılacağını ve bu miktarı açıklamıştı.

Ne Kadar Zam Geldi?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan geçtiğimiz günlerde yaptığı konuşma esnasında kyk bursuna ve kredisine zam yapılacağını duyurdu. Yaptığı açıklamaya göre 2017 2018 eğitim öğretim yılında kredi ve burs ödemelerinin 470 TL olacağı açıklandı.

Lisans eğitimi okuyanlar için 470 TL oldu. Yüksek lisans okuyanlar için ise 940 Tl oldu. Doktora öğrencileri için ise 410 TL olarak belirlendi. Geçtiğimiz sene burs lisan öğrencilerine 425 TL’ydi. Yüksek lisans öğrencileri için ise 850 TL idi. Bir diğer açıklama ise yurt ile ilgiliydi. Kyk yurtlarında kalan öğrenciler için verilen yardım sabah kahvaltısında 3.5 TL oldu. Akşam yemekleri ise 7.5 TL ye yükseltildi.

Diğer gündemdeki haberler için tıklayınız.

Bir önceki yazımız olan Bakanlık Açıkladı! Atamalar Yapılacak! başlıklı makalemizde adalet bakanlığı, adalet bakanlığı açıkladı ve Bakanlık Açıkladı! Atamalar Yapılacak! hakkında bilgiler verilmektedir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ